חפש לפי שם אומן: א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת    חפש לפי שם שיר: א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

זמר נוגה
החלונות הגבוהים

את השיר כתבה רחל המשוררת למיכאל ברנשטיין, בחור שפגשה בצרפת בעת לימודיה באוניברסיטת טולוז. השניים תיכננו להינשא, אולם רחל רצתה לחזור לארץ, ומיכאל סירב, וחזר לרוסיה.
שושנה דמארי ביצעה את השיר בפרוייקט "עבודה עברית" יחד עם יואב יצחק, אבל סירבה לשיר את המילים "אחרון ימי כבר קרוב אולי" מכיוון שלא האמינה בזה ולא יכלה לשיר על מוות.
נכתב ע"י חן לב
מסורת ארוכת שנים בתוכניות החלל של נאס"א היא השמעת "שיר השכמה" לצוות החללית בכל בוקר של יום חדש. השיר "זמר נוגה" היה שיר ההשכמה של היום הרביעי במשימתה האחרונה של מעבורת החלל קולומביה, בה השתתף אילן רמון ז"ל. את השיר הקדישה לו אישתו רונה.
נכתב ע"י שחר
בגירסה הראשונה של השיר כתבה המשוררת רחל "כחכות סולוויג לדודה" - במכתב שכתב לה מיכאל ברנשטיין הוא כינה אותה "סולוויג שלי", שם האהובה הנכספת ביצירתו של הנריק איבסן. רק לאחר שאחייניתה (סבתו של אורי מילשטיין) העירה לה, שמוטב לציין דמות תנ"כית ולא דמות זרה, היא תיקנה את השיר: "כחכות רחל לדודה".
נכתב ע"י אנונימי, ציטוט מתוך www.e-mago.co.il
אלונה, אשתו לשעבר של אריק איינשטיין, הגיעה יום אחד עם ספר שירים בזמן שישבה הלהקה יחד וביקשה מקראוס להלחין את השיר הספציפי הזה.
נכתב ע"י חן לב
"אחרון ימיי כבר קרוב אולי"

השיר כתבה רחל המשוררת שנפטרה בגיל צעיר יחסית משחפת.

שירים נוספים של החלונות הגבוהים   הוסף עובדה חדשה   שאלות ללא תשובות   מה חדש   תפתיעי אותי   דף ראשי

RSS   תנאי שימוש   פסיכולוגית   פסיכולוג   תודות   צור קשר
מימה, 2024