חפש לפי שם אומן: א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת    חפש לפי שם שיר: א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

ליל חניה
חנן יובל

ליאיר רוזנבלום לא הייתה כל כוונה להלחין את השיר היפייפה הזה. באחד הימים יהורם גאון התקשר אליו, ושאל אותו אם יש לו משהו בשבילו. באותם ימים טלפון מיהורם גאון היה מקביל לטלפון מאלוהים. לרוזנבלום לא היה כלום, אבל היה לידו ספר שירים של אלתרמן. הוא פתח את הספר בעמוד מקרי ואמר ליהורם - "כן, יש לי שיר בשבילך, 'ליל חניה'". וגאון אמר שהוא יבוא למחרת להתרשם מהשיר. רוזנבלום עבד על השיר כל הלילה, אבל יהורם גאון לא בא... חבל. אבל מזל. כי זה כל כך יפה ככה, בביצוע חנן, ירדנה ארזי, אפרים שמיר ושלישיית אף אוזן גרון.
נכתב ע"י שירי
השיר המקורי, שנכתב ע"י אלתרמן, ארוך לאין שיעור מהשיר המולחן. הפזמון של השיר המולחן הוא בעצם הבית השמיני של השיר המקורי.
נכתב ע"י פסטיש
יאיר רוזנבלום סיפר שהלחין את השיר כמין ניסיון להוכיח שהוא מסוגל להלחין כל טקסט, גם אם אין בו משקל מוזיקאלי ברור או חריזה.
נכתב ע"י חן לב
השיר בוצע לראשונה בפסטיבל הזמר והפזמון. חברי להקת 'כוורת' קיוו שאם הם יעלו שיר בפסטיבל מישהו יגש אליהם. לכן שלחו שני נציגים: את גידי גוב ואת אפרים שמיר (שאפשר לראות איך הוא ניסה להיראות תרבותי ואסף את שיערו שהתחיל להאריך, אחרי ימי הלהקה הצבאית, לקוקו). שמיר ביצע עם ירדנה ארזי וחנן יובל את 'ליל חניה', וגוב את 'יעלה ויבוא'. בסופו של דבר, אברהם פשנל הגיע לאירוע, בסופו ניגש רק לגוב והשאר היסטוריה.
נכתב ע"י מלח הארץ

שירים נוספים של חנן יובל   הוסף עובדה חדשה   שאלות ללא תשובות   מה חדש   תפתיעי אותי   דף ראשי

RSS   תנאי שימוש   פסיכולוגית   פסיכולוג   תודות   צור קשר
מימה, 2024