חפש לפי שם אומן: א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת    חפש לפי שם שיר: א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

הפרח בגני
זוהר ארגוב

את השיר היה אמור לבצע במקור שימי תבורי אבל הוא ויתר עליו. זוהר ארגוב לא התלהב ורק לאחר לחץ החליט לבצע אותו וזכה מקום ראשון בפסטיבל הזמר, השאר היסטוריה..
נכתב ע"י איש הרגש
אביהו מדינה וזוהר ארגוב באו לדירה של ננסי ברנדס כדי לעבוד על העיבוד לשיר. זוהר הציע להתחיל את השיר במאוואל (צורה מסורתית של סילסול משפט מוזיקלי). ברנדס, שהיה עולה חדש ולא הכיר את המושג, חשב שהוא רוצה מלאווח, וענה לו: "קודם לשיר, אח"כ לאכול".
נכתב ע"י רזי בן-עזר, מתוך http://www.nana.co.il
במקור בשיר היו ארבעה בתים. בפסטיבל הורידו בית אחד כי השיר היה ארוך מדי. הבית שקיצצו היה: "מאז הלכת, מאז לא שבת, אני כמעונה/ חיפשתי אחרייך אנה, אנה עוד אפנה/ שאלתי פה, שאלתי שם, ואין לי מענה/ אבל עדיין חלומות יפים אני בונה".
נכתב ע"י מלח הארץ
אביהו מדינה לא ידע כיצד לקרוא לשיר. אחרי שסיים אותו, נכנסה בת השכנים בת ה-16. מדינה השמיע לה את השיר ושאל אותה כיצד לקרוא לשיר, והיא ענתה: 'הפרח בגני'.
נכתב ע"י מלח הארץ
השיר מתאר סיפור אהבה לא ממומש של מדינה כשהיה נער.
נכתב ע"י מלח הארץ
"'הפרח בגני' מתחיל במלים ‘מיום אביב בהיר וצח', אף שזה לא היה כך", סיפר אביהו מדינה. "היו ימים חמים מאוד, והיו ימים קרים מאוד, והיתה בצורת. אבל בשבילי, ילד שהגיע מהעיר, כל השדות האלה, המטעים, השבילים, הפריחה - זה תמיד נראה כמו אביב".
נכתב ע"י מלח הארץ

שירים נוספים של זוהר ארגוב   הוסף עובדה חדשה   שאלות ללא תשובות   מה חדש   תפתיעי אותי   דף ראשי

RSS   תנאי שימוש   פסיכולוגית   פסיכולוג   תודות   צור קשר
מימה, 2024