חפש לפי שם אומן: א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת    חפש לפי שם שיר: א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

עיר מקלט
אהוד בנאי

בתחילת דרכו המוזיקלית, כשאהוד בנאי הקליט עם הלהקה שלו את השיר, הוא הביא אותו לבניין גלי צה"ל ביפו. הוא השאיר את השיר בדלפק בכניסה מפני שלא ידע בדיוק למי לתת אותו, וביקש שימסרו אותו לאחד מהעורכים המוזיקליים שלהם. אחר כך הוא הלך וישב מחוץ לבניין כמעט שעה, כששמע, מחלון בקומה השניה של הבניין, את השיר שלו מושמע ומישהו צועק ביחד עם הפזמון: "עיר מקלט!" - ואז הוא ידע שהקריירה המוזיקלית שלו, כסולן, מתחילה.
נכתב ע"י אורן
בסרט "חייב לזוז", המתאר את תולדותיו של אהוד בנאי ולהקת "הפליטים" מספר יואב קוטנר כי הוא היה האיש שצעק את הפזמון ואף השמיע את השיר לכל מי שנקרה בדרכו.
נכתב ע"י חן לב
בהקלטה המקורית (3:58) ניתן לשמוע את הקריאה של בנאי "לך אלפנט" לפני סולו הגיטרה של יוסי אלפנט, גיטריסט להקתו של בנאי "הפליטים".
נכתב ע"י חן לב
בהתחלה היה בנאי משתמש בקריאה באנגלית "Go Elefant", אבל לאחר שאלפנט גער בו כיוון שהם לא בחו"ל- בנאי שינה את הקריאה ל"לך אלפנט".
נכתב ע"י חן לב
כשרצה להוציא סינגל שני, חשב בנאי על "ערבב את הטיח", איך נאמר לו כי השיר הוא בעל מסרים שלא מתאימים. כיוון שהמנגינה הייתה קליטה הוא נאלץ לכתוב מילים חדשות לשיר וכך נוצר השיר "עיר מקלט".
נכתב ע"י שקד

שירים נוספים של אהוד בנאי   הוסף עובדה חדשה   שאלות ללא תשובות   מה חדש   תפתיעי אותי   דף ראשי

RSS   תנאי שימוש   פסיכולוגית   פסיכולוג   תודות   צור קשר
מימה, 2024